KARMA: Naozaj je dnes iba obyčajným číslom?

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 19.4.2005 o 10:21 | Karma článku: 5,66 | Prečítané:  1523x

Každú chvíľu si tu môžeme prečítať, ako užitočná tá karma je, ako úžasne nám do budúcna pomôže rozoznať kvalitné články od braku, ale aká je momentálna skutočnosť?

Po období utajovania sa Tomáš Bella predsa len podujal zverejniť prvý vzorec, odhliadnuc od faktu, že na prvý pohľad v ňom bola chyba, dozvedeli sme sa, že ak by platil, zvýhodnené by boli opäť len články s vysokou čítanosťou.

Veľmi rýchlo sa opravil a zverejnil nový vzorec, ktorý ponúka ešte väčšie zvýhodnenie čítaným článkom než doteraz, stačí teda napísať bulvárny článok, pri ktorom mám istotu čítanosti nad 2000 klikov a mám takmer isté, že moju karmu si nepokazím. Prečo? Lebo v takom prípade mám zaručenú karmu minimálne 5,00 aj keby mi na karmu neklikol pri tomto článku vôbec nik!!!

Kde sme sa teda dopracovali? Že karma je v tomto čase výstižne pomenovaná istou kolegyňou blogerkou, ktorá mi poslala tento odkaz do operátora:

"ahoj Štefan (alebo Dominík). súhlasím s tebou, čo sa karmy týka. cítim sa tu ako zle označkovaný dobytok."

Tomáš Bella rád oponuje v diskusiách k článkom o karme takmer všetkému a občas aj sám sebe, stačí si prejsť jeho vlastné výroky povedzme 2 mesiace dozadu. Uznávam, že celý systém sa vyvíja, menia sa pravidlá a je teda logické, že sa budú meniť aj vyjadrenia editora projektu.

V poslednej diskusii TB napísal:

"Karma je zatiaľ len jedno čísielko pri autorovi - či má dobrú alebo zlú karmu, každý článok aj autor sa zobrazuje rovnako, má rovnakú šancu dostať sa do novín, atď.. Karma nemá momentálne žiaden význam okrem dopadu na ega autora :)."

Ak si však pozorne pozrieme zoznam blogerov, zistíme, že v tomto výroku sa skrýva vyslovené klamstvo, pretože v zozname blogerov už 3-tí deň nefigurujú mená autorov, ktorí majú karmu 0,00.

Nemám chuť tu linkovať všetkých postihnutých autorov, ani diskutovať o tom, že nás je tu veľa, tak treba upratovať aj v zozname autorov (ktorý by mal byť zoznamom VŠETKÝCH AUTOROV, bez ohľadu na ich karmu, veď karmou chceme triediť články a ich zobrazovanie na titulke), ani nemám v úmysle počúvať výhovorky, že veď je to predsa testovacia prevádzka, tak keď sa niekomu nepáči, nech príde v zime (áno, aj takto "dôstojne" sa vyjadruje na pripomienky blogerov koordinátor projektu v osobe Tomáša Bellu!)

Bez ohľadu na pohnútky toho ktorého autora, či mu ide o slávu, alebo si len tak píše, takýmto neprehľadným a niekedy až arogantným prístupom im chuť písať práve na tomto blogu táto situácia nepridá...

Niečo tu smrdí a začína smrdieť poriadne...
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Haščák sa Gorily nezbavil, dnes už to potvrdzuje aj NAKA

Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu.


Už ste čítali?