Spravte si lacný týždenný výlet vlakom po ČR...

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 19.8.2006 o 8:08 | Karma článku: 10,50 | Prečítané:  4000x

Leto je ideálne na rôzne výlety, prečo si nedopriať týždenný výlet krížom krážom po celej ČR?

Aj naše železnice ponúkajú rôzne letné zľavy, ako tradične, na České Dráhy (ČD) nemajú ani zďaleka.

Za príjemných 810 Kč si môžete zakúpiť prakticky v ktorejkoľvek železničnej stanici v ČR tzv. síťovou jízdenku s platnosťou na 7 dní, ktorá Vám umožní NEOBMEDZENÉ cestovanie po celom území ČR a to dokonca aj pri použití EC vlakov, či rýchlikov bez ďalších príplatkov. Obmedzená je len pri použití SC vlaku PENDOLINO na trase Ostrava – Praha (platí sa servisný príplatok 200 Kč. Pri použití vlaku PENDOLINO na trase Břeclav – Praha sa zatiaľ príplatok neplatí.)

Ešte výhodnejšie, za 590 Kč si môžete zakúpiť ten istý cestovný lístok, s úplne rovnakou platnosťou, pokiaľ máte JUNIOR PREUKAZ. Ako každý rok, aj toto leto s platnosťou až do 20.09.2006 si môžete kúpiť JP-LETO za 100 Kč, čim sa Vám otvoria rôzne zľavy, vrátane tejto. Samozrejme, junior preukaz platí tak, ako všade inde, len do 26 rokov.

Ak sa budete presúvať takmer výlučne v noci, na dlhšie vzdialenosti, nie len že budete mať možnosť počas dňa vidieť oveľa viac, ale ušetríte aj za prípadný hotel, čo už je skôr pre dobrodružnejšie povahy, ale dá sa to ten týždeň vydržať, jedinými ďalšími výdavkami budú poplatky za sprchu, aby ste na konci výletu zniesli aspoň sami seba :-)

Sieťové lístky je možné kúpiť s platnosťou na 2 (neoplatí sa v porovnaní s týždennou), alebo 7 dní, prípadne na mesiac, či štvrťrok.

Pre tých, ktorí by chceli len víkendový výlet je tu SONE+, umožní za 160 Kč (verzia pre osobné vlaky) alebo 360 Kč (verzia pre rýchliky – pozor, neplatí na IC,EC vlakoch!) cestovanie až 5 osôb počas soboty, alebo nedele, pričom maximálne 2 osoby môžu byť nad 15 rokov. Výhodou je, že platí aj v pohraničí (odskúšané mám rakúske a nemecké pohraničie).

TIP:

medzinárodný lístok Bratislava – Břeclav stojí 168 Sk
v stanici Břeclav si môžete zakúpiť sieťový lístok za 810/590 Kč, rovnako aj Junior Pas – Leto.

Ranný vlak EC 135 VYŠEHRAD s odchodom 6:32 je vedený ako súprava PENDOLINO do Prahy-Holešovic (plánuje sa predĺženie trasy až do Bratislavy, bohužiaľ ale až od decembra 2006) a zatiaľ nie je potrebné platiť servisný poplatok.
(stav k 18.08.2006)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?