Arogancia predstaviteľov strany SMER ma už riadne irituje...

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 28.5.2006 o 13:00 | Karma článku: 11,41 | Prečítané:  3408x

Keď si predstavím, že títo arogantní ľudia majú podporu veľkej časti národa a hrozí, že vyhrajú voľby, privádza ma to k úvahám, či je naďalej vhodné ostať na Slovensku...

Nezvyknem veľmi vyhľadávať politické debaty, ktoré servírujú televízie ako doplnok k nedeľnajšiemu obedu, dnešok bol výnimkou, popri ťukaní do klávesnice notebooku som si pozrel dve z nich.

V prvej ma pán Kaliňák definitívne presvedčil, že jeho sebavedomie, dosahujúce už riadnu dávku arogancie je priamo úmerné blížiacemu sa termínu volieb a stúpajúcim preferenciám ich strany. Myslel som si, že po tomto ma už nič neprekvapí.

To, čo však predviedol p. Fico na začiatku debaty v STV je už sila. Jednoznačným spôsobom ukázal, že pánom debaty, ktorý si určí o čom bude, je on, nie moderátorka, ktorú absolútne ignoroval a myslím si, že toto jeho správanie bolo viac, ako drzé.

Celá rétorika strany SMER, ktorú vnímam, je o útočení na všetko, čo spravili iní, o tom, že len ich program je ten najlepší, oni všetko vedia dokonale, najlepšie pre občana. Neviem, znárodňovanie (rušenie už prebehnutých privatizácii), likvidovanie všetkých reforiem (hoc nie vždy uplne najlpepšie zvládnutých), nie je cesta, ktorou by sa mala uberať demokratická krajina v 21. storočí.

Nebudem obraňovať to, čo bolo doteraz urobené, sám mám dosť veľa výhrad, je to beh na dlhú trať, v ktorom bohužiaľ je nutné aj niečo obetovať. Ani súčasné politické spektrum nie je dokonale, bez chýb a mám probém si vybrať, koho budem voliť.

Bohužiaľ, nájde sa dostatok ľudí, ktorí na takéto prázdne slová, ktoré nám ponúka strana SMER naletia. V momente, ako vyhrá SMER, definitívne sa postavím pred otázku: Ostať, či odísť?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?