Eurotel a Orange - diskriminácia časti zákazníkov?

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 6.3.2005 o 18:06 | Karma článku: 7,45 | Prečítané:  2739x

Z každej strany sa na nás valí akcia jedného, či druhého mobilného operátora. Nie je však všetko zlato, čo sa blyští...

Aj Vy ste už určite využili aspoň jednu z mnohých akcií našich mobilných operátorov. Možno ste sa zaviazali k využívaniu služieb daného operátora po dobu roka, či dvoch, možno ste len zaslali zlacnenú SMS, či MMS v niektorej z výhodných ponúk. Máte možno šťastie, že patríte medzi zákazníkov, ktorí používajú štandardný paušál (aspoň podľa operátora).


Eurotel:

Prednedávnom sa začala akcia v rámci uvedenia predvoľby 0911, vďaka ktorej môžete mať akékoľvek voľné číslo v rámci tejto predvoľby, vrátane zlatých, či strieborných čísel. Odhliadnuc od skutočnosti, že sa Vám pravdepodobne nepodarí aktivovať si čísla zo skupiny 0911/00xxxx, reklamná kampaň ani žiadne ďalšie informácie nikde neuvádzajú, že si môžete aktivovať takmer akékoľvek číslo.

Zaujímavejší moment nastáva, ak máte paušál 250SMS Viac, ktorý je jednak štandardným paušálnym programom, ale operátor ho vylučuje z väčšiny akcií. Našťastie oproti minulosti si aspoň môžete vziať k tomuto paušálu dotovaný mobilný telefón. Operátor to vyriešil veľmi zaujímavo, obmedzil túto akciu podmienkou, ktorá hovorí, že najnižší mesačný poplatok musí byť 300,- Sk bez DPH, nakoľko však tento program stojí len 289,- Sk bez DPH, je to jasné.


Orange:

Len pred niekoľkými dňami skončila akcia, v ktorej ste mohli získať trojnásobok voľných minút po dobu 3 mesiacov pri nižších paušáloch, alebo polovičnú zľavu z mesačného poplatku pri vyšších. V tejto chvíli beží nová akcia, vďaka ktorej zákazníci tohto operátora získavajú po celý rok 2005 bezplatné volania vo vlastnej sieti počas víkendov a sviatkov.

A tu sa dostávame k ešte zaujímavejšiemu zisteniu. Ak máte, prípadne si chcete aktivovať paušál 80my, SMS 500, prípadne SMS2000, zabudnite na to, že aj vy môžete využiť predchádzajúcu alebo práve prebiehajúcu akciu a to napriek tomu, že platíte dokonca väčší mesačný poplatok, ako najnižšie programy zahrnuté do tejto akcie.

Záver:

Ako som si nie len ja všimol, obaja operátori istým spôsobom diskriminujú svojích zákazníkov s určitým typom paušálneho programu. Len prednedávnom som viazal SIM kartu, na ktorej beží program SMS 500 od Orangeu, keďže som mal záujem o Motorolu V547 (kvôli EDGE). Ak by operátor neobmedzil akciu len na vybrané paušály, mohol som mať najbližšie mesiace až 1500 SMS správ. V prípade, že by som dnes, či zajtra viazal inú SIM kartu, mal by som získať voľné hovory cez víkend a sviatky. Keďže moje komunikačné nároky sú iné, než špecifikované paušály v rámci akcie, môžem naďalej len snívať, že sa operátori zobudia a prestanú zabúdať na niektoré mesačné programy. Pre objektívnosť je nutné dodať, že vianočná akcia s volaním do bezvedomia nevylučovala vyššie spomínané programy od Orangeu (aj keď, väčšina ľudí si asi aktivovala najnižší možný program, či už 50+50SMS, alebo 60).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Najsilnejšie protipandemické opatrenie je osobný lockdown

Zabudli povedať najdôležitejšiu informáciu.


Už ste čítali?