MASTERCARD: Zmenili sme podmienky...

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 20.1.2006 o 21:00 | Karma článku: 4,83 | Prečítané:  1862x

V predvianočnom zhone mnoho z Vás postrehlo masívnu reklamnú kampaň ohľadne platobných kariet MASTERCARD. Mnohí ste sa zúčastnili, vedome, či nevedome. Ale len málo z Vás si všimlo, akým nekorektným spôsobom spoločnosť MAYER/McCANN ERICKSON, s.r.o. zmenila súťažný poriadok...

Každá platba sa počíta... Ak ste v danom období, od štvrtka do nedele platili platobnou kartou MASTERCARD (vrátane neembosovaných kariet) v obchode, dobíjali si kredit, každá takáto platba sa Vám zarátala do počtu platieb za daný víkend. Ak ste boli jedným z 3 najaktívnejších, môžete už o zopár dní byť bohatší o 50000 korún, ktoré získate ako výhru.

Niektoré platby sa nepočítajú... Spoločnosť však v súlade s bodom 26 súťažného poriadku doplnila jeho znenie o tento text:

Prevádzkovateľ súťaže vylúči zo súťaže všetky neplatné transakcie držiteľov PK zaradených do súťaže podľa bodu 5 tohto súťažného poriadku. Na účely tohto súťažného poriadku sa neplatnou transakciou rozumie každá ďalšia platba držiteľa PK za tovar alebo službu ním uskutočnená prostredníctvom platobnej karty v časovom úseku kratšom ako 15 minút od prvej platby tohto držiteľa PK na jednom obchodnom mieste a to tou istou alebo ktoroukoľvek inou (ďalšou) jeho platobnou kartou. Prevádzkovateľ súťaže ponechá v súťaži len prvú platbu držiteľa PK podľa tohto bodu.

Nikde sa nedozviete, kedy došlo k danej zmene, ale podľa mojich pozorovaní tak muselo dôjsť neskôr, ako 12. decembra 2005, pretože práve v ten deň som si poslednýkrát pozeral stránky a s určitosťou tam nič také nebolo. Taktiež je záhadou, či spoločnosť chce túto zmenu uplatňovať až od istého dátumu, alebo spätne, od začiatku súťaže. Ak by to bolo spätne, podľa môjho názoru by tým spoločnosť poškodila všetkých zúčastnených pred zverejnením tejto zmeny, ktorí v dobrej viere, že spĺňajú podmienky súťaže sa tejto zúčastnili.

Chválim snahu ochrániť ostatných pred špekulatívnym rozdeľovaním nákupov povedzme na pokladni v hypermarkete, ale spoločnosť na top mala myslieť vopred, prípadne uviesť jasne, že od istého dátumu sa takéto platby nebudú akceptovať. To, ako to bolo vykonané nie je vôbec korektné.

Oslovil som organizátora súťaže, ak mi odpovie, doplním tento článok o stanovisko spoločnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?