Tip na netradičné popoludnie #2

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 5.2.2005 o 13:11 | Karma článku: 3,82 | Prečítané:  1603x

Kde sme sa s priateľkou zatúlali tento piatok?

 foto: autor

Nie je to štandardom, je to viac-menej náhoda, ďalší piatok sme sa túlali po meste, vychutnávali atmosféru okolo seba, pozorovali ľudí, ako sa náhlia, rozprávali o všetkom možnom aj nemožnom.

Zablúdili sme aj na Orliu ulicu v Košiciach, kde v tieni zelenej budovy známej vegetariánskej reštaurácie sa krčí nízka budova, pohľad zaujala netradičná výzdoba okien a zaujímavý interiér.

Vstúpili sme dovnútra, spojovacia chodba vo Vás vyvolá pochybnosti, kam majú smerovať Vaše ďalšie kroky, našťastie veľmi rýchlo sa objavil čašník, ktorý nás nasmeroval vľavo, do nefajčiarskej zóny. Oceňujem takéto riešenie, fajčiar musí pokračovať až na koniec chodby a vpravo, kde nájde svoje útočište v samostatných miestnostiach, bez rizika, že dym bude obťažovať iných hosti.

Prekročili sme prah dverí a ocitli sa v rozprávkovom svete, majitelia vsadili na nevšednosť, oplatilo sa, malá, neskôr veľká miestnosť, 6 stolov pre nefajčiarov.

Usadili sme sa, ochota personálu na jednotku, z cien nás trochu zamrazilo, nie sú vôbec nízke, ale reflektujú veľkosť porcií. Vegetarián si radšej vyberie vedľajšiu reštauráciu, tu prevláda mäso, veď sme v Steak house. Nenechali sme sa zlákať, uskromnili sme sa s teplým nápojom, možno nabudúce.

Ak máte chuť stráviť večer v prijemnom prostredí, možno potešiť svoju lásku - blíži sa nám Valentín, určite sa zastavte, neoľutujete. Šero priestoru je ako stvorené na romantickú večeru vo dvojici. Keby Vám to nestačilo, súčasťou budovy je aj penzión, kde si večer môžete predlžiť až do rana...

Aktualizované 5. Februára 2005 18:36 - Dnes sme sa predsa len odhodlali ochutnať aj z ponuky jedál, prekvapením boli nielen veľké porcie, chutne pripravené, ale aj skutočnosť, že prílohy sú v cene jedla, nie ako vo väčšine reštaurácií. Priateľka si zvolila detské menu, ktorého súčasťou je aj džúsik (milé však?), ja som dal prednosť klasickej porcii. Obaja sme odchádzali spokojní a najedení na prasknutie.

foto: Vstup do budovy / chodba (foto: autor)foto: Vstup do budovy / chodba (foto: autor)
foto: Interifoto: Interi
foto: Detskfoto: Detsk
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Najsilnejšie protipandemické opatrenie je osobný lockdown

Zabudli povedať najdôležitejšiu informáciu.


Už ste čítali?