SuperStar: Divák na prvom mieste?

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 2.2.2005 o 19:00 | Karma článku: 5,29 | Prečítané:  2887x

Druhú časť magazínu SuperStar odvysiela STV na Jednotke 03. Februára 2005 o 21:10

Ako už isto všetci, kto sledujete pozorne dianie okolo SuperStar, viete, včera večer STV pripravila divákom nemilé prekvapenie v podobe neodvysielania druhej časti magazínu SuperStar.

Spôsob, akým tak učinili bol vysoko neprofesionálny a skôr pripomínal ďalšiu technickú poruchu, ako cielený krok, ktorý bol vopred naplánovaný. Diváci ostali prekvapení, žiaden oznam, ani počas náhradného programu, nikto nebol informovaný. Za všetko hovorí aj fakt, že počas dnešnej reprízy bol ako náhradný program použitý iný titul ako večer predtým. Divák sa až dnes, aspoň z titulkov, dozvedel náhradný čas vysielania.

V priebehu dňa sa vedenie televízie nechalo počuť že táto situácia ich veľmi mrzí, rozhodnutie neodvysielať druhú polovicu magazínu bolo prijaté narýchlo a reagovalo na únik výsledkov hlasovania. Zároveň priznali, že v zajtrajšom vysielaní uvidíme prestrihanú verziu programu.

Prečo práve zajtra? Je to výborný termín na vybudenie emócii pred priamym prenosom v Piatok. STV žiada o výnimku držiteľa licencie, nakoľko v pôvodnom rozsahu sa s takýmto riešením nepočítalo. V STV sa rozhodli túto zmenu prezentovať ako ústretový krok voči divákovi.

Každý jedinec obdarený aspoň priemerným IQ musí pochopiť takéto zmeny ako reakciu, na pozadí ktorej je oveľa väčší problém, ako televízia uvádza. Je celkom možné, že relácia, v podobe, v akej mala byť pôvodne odvysielaná, by potvrdila niektoré už aj tak verejné tajomstvá. Potvrdiť, alebo vyvrátiť tento môj subjektívny názor je teraz už nemožné, strihači televízie už istotne zmenili všetko, čo mohlo prekážať.

Zajtrajší termín je však zaujímavý aj z iného pohľadu. V takmer identickom čase je na Dvojke vysielaný dokument Família, s podtitulom: Pohľad do rodiny Mira Jaroša. Dramaturgia programu sa opäť vyznamenala, počas konania súťaže môže byt takéto čosi chápané veľmi negatívne a je možné, že to súťažiacemu viac uškodí, ako pomôže.

STV zvládala doterajšie relácie na výbornú, ale od začiatku finále sa jej akoby lepí smola na päty. Výpadky, technické problémy a zmeny v programe pôsobia na diváka kontraproduktívne a televízia sa určíte zapotí aj vo vzťahu k svojim reklamným partnerom.

Aký je Váš názor?

Aktualizácia 02.02.2005 21:30: Podľa zatiaľ neoverených informácii STV zmení aj zámer relácie Família oproti pôvodne avizovanému, tak, aby nebol v konflikte s prebiehajúcou súťažou. Nechajme sa prekvapiť...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Boj o moc, ambície a pomsta. Kauza STU

Čo sa to dialo na Slovenskej technickej univerzite.


Už ste čítali?