Superstar alebo "Končekstar"?

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 29.1.2005 o 18:16 | Karma článku: 10,37 | Prečítané:  6270x

Takmer všetci sme včera mali možnosť vidieť prvý finálový večer Superstar...

Od samotného začiatku sme boli manipulovaní tým, že je tu nejaký Peter Konček, ktorý je úžasný, najlepší etc.

Technika chvíľami spôsobovala rôzne výpadky, až došiel moment vystúpenia Petra Končeka. Vypadol obraz, zvuk bol bezproblémový (išlo tu snáď o spevácku súťaž, takže si myslím, že práve zvuk je podstatnou zložkou), aby sme si po vystúpení ďalšieho súťažiaceho z úst porotcu vypočuli, aký bol ten Konček výborný, ako odporúča hlasovať, čo považujem za nemiestny pokus o pretláčanie na úkor Samuela Tomečka...

Možno by na tom nebolo vôbec nič zlé, keby sme už od začiatku semifinále neboli svedkami akejsi "Končekstar", niektorí z Vás budú protestovať, že je to normálne, ale ja tento názor nezdieľam.

Včera večer som mal ako mnohí z Košičanov, ktorí bývajú v severnej časti mesta, tú smolu, že razom sa celá oblasť ocitla v tme, v niektorých prípadoch elektrárne poruchu odstraňovali aj 2 hodiny, niekde výpadok trval len 20 minút, ale práve počas vystúpení ďalších účinkujúcich. Môj odhad je, že týmto spôsobom nemohlo sledovať show cca 20 tisíc ľudí.

O čo viac ma pobúrila repríza dnes, keď som zistil, že Peter Konček dostal príležitosť odspievať svoju pieseň ešte raz! Myslím si, že toto už je jasný spôsob ako pretláčať jedného súťažiaceho. STV nemohla vedieť, že nejakí Košičania nevideli zvyšok, ale museli vedieť, že zvuk nevypadol, zážitok nebol kompletný, nepovažujem to však za dôvod na to, aby daného súťažiaceho odprezentovali opäť.

Nepopieram kvality žiadneho zo súťažiacich, nezamýšľam sa ani nad pomerom hlasov, ktoré takto jeden získal, čí ostatní stratili, ide tu o istý princíp vyváženosti, ktorý STV už zopár týždňov porušuje.

Vo verejnoprávnej televízii, pri projekte tohto rozmeru by sa čosi takéto nemalo diať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kiska ponuku odmietol, koalícia PS, Spolu a Za ľudí nebude

Kiska je pripravený dohodnúť sa na inom riešení.

Glváč si mal podľa Threemy dohadovať biznis s Kočnerom

Mali tiež rozoberať, ako sa má rekonštruovať vláda po odchode Fica.

Píše Ivan Mikloš

Čia kauza je Gorila? (píše Ivan Mikloš)

Za Ficových vlád sa nepohlo s vyšetrovaním. Nie je to náhoda.


Už ste čítali?