Teroristi: Nabudúce bomba vo Vašej obývačke...

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 22.7.2005 o 10:46 | Karma článku: 6,13 | Prečítané:  1919x

Rozsievajú strach, hrôzu a smrť...

Strach, pocit, ktorý sa za posledné roky stáva bežnou súčasťou našich životov oveľa viac, ako kedykoľvek predtým. Počas vojny človek vie, že na danom území je v ohrození. Hrozba terorizmu nepozná hranice, je prítomná úplne všade a je ťažké sa pred ňou skryť.

Neprejde deň, aby sme sa z médií nedozvedeli o ďalšom vyhlásení známej, či menej známej skupinky teroristov, oznamujúcej, že ak sa naši vojaci neprestanú prechádzať tam a tam, oni v mene svojho boha rozpútajú pokračovanie džihádu, útočia na nás, civilistov, ktorí máme jedine tú smolu, že sme v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.

Nemôžem si byť istý, že po napísaní tohto článku práve na mojej ulici nevybuchne ďalšia bomba, ktorá zabije aj mňa. Neviem, či môj kolega žijúci v Londýne ešte niekedy príde domov. Čo ak lietadlo, ktorým poletím do Amsterdamu nikdy nedoletí do cieľa, autobus, ktorým sa poveziem z letiska v polovici cesty príde o strechu?

Práve o to týmto ľuďom ide, rozsievať strach. Postavme sa mu na odpor, nie silou, na to jedinec nestačí, ale mysľou, nenechajme sa ním opantať, nedovoľme im zvíťaziť v psychologickej rovine, už aj tak majú veľkú prevahu. Nedovoľme im vstúpiť do našej obývačky.

Každým výbuchom strach silnie a pridáva sa hrôza. Hrôza z následkov, mŕtvych tiel. Strach z toho čo príde nabudúce. Takmer vždy prichádza smrť.

Je to nekonečný boj s veternými mlynmi, ktorý sa možno nikdy neskončí...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Najsilnejšie protipandemické opatrenie je osobný lockdown

Zabudli povedať najdôležitejšiu informáciu.


Už ste čítali?