Pohľad cez čajový lístok...

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 17.7.2005 o 16:35 | Karma článku: 7,15 | Prečítané:  1955x

...nájdi svoju pohodu...

Partia - usadili sa na gauči, rozložili šachy, rozprávajú sa, popíjajú čaj podávajúc si vodnú fajku. Vidieť ich tu skoro každý deň, zostava sa mierne obmieňa.

On a Ona - On sa pozerá do svojho pohára, zatiaľ čo Ona ho ignoruje a cely čas veselo, nahlas, telefonuje z jeho mobilu. Keď skončí, poberú sa preč.

Mlade žabky - objednajú si vodnú fajku, sú veľké hrdinky, každý musí vidieť, že oni si to už môžu dovoliť, sú stredobodom miestnosti, nie je možné ich prehliadnuť, rovnako, ako keď sa jedna z nich div nezadusí, ospravedlňujúc to nutnosťou rýchlo niečo povedať.

"Geroji" - už od dverí ich zaregistruje každý, dovalia sa ako veľká voda, zničia celu pohodu, ktorá v tej chvíli vládne v miestnosti, veď došli oni. Traja muži a jedna žena, hlasná vrava, jeden z nich slúchadla s rapovou muzikou na ušiach. Správanie vhodne nejakého baru, noha vyložená na stole, dokonca obutá.

Pár - potichu prichádzajú, celkom neisto, možno ešte v čajovni neboli. Sadajú si k jednému zo stolov, objednávajú si, nechajú si poradiť vo výbere. Obzerajú si cele prostredie.

Slečny - posadili sa k najväčšiemu stolu, na gauč, tvária sa dôležito, priam tragicky, rozoberajú tie najvážnejšie témy, ktoré môžu mládež trápiť, ohovárajú raz tu, inokedy inú, veľkosť stola spôsobuje, že je nemožné ich nepočuť aj na druhom konci miestnosti.

My - sedíme na podeste v rohu miestnosti, celé hodiny popíjame jeden z veľkej ponuky čajov, potichu sa zabávame, rozprávame, čítame si z knihy "Biblia egoistov", hráme človeče nehnevaj sa, alebo inú stolnú hru, ktorá je tu k dispozícii a pozorujeme ľudí okolo, ich správanie, rozhovory, gesta.

Do ktorej kategórie patrite Vy? Nenašli ste sa tu? Budem rad, ak svoje postrehy z čajovní prezradíte v diskusii. Tieto moje sú len úlomkom, postrehom z troch posledných popoludní strávených s Baškou...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Najsilnejšie protipandemické opatrenie je osobný lockdown

Zabudli povedať najdôležitejšiu informáciu.


Už ste čítali?