Obávam sa o bezpečnosť...

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 25.1.2005 o 5:05 | Karma článku: 2,61 | Prečítané:  1475x

Reakcia na spot Juraja Vargu o blížiacom sa summite Putin vs. Bush v Bratislave.

Nechcel by som brať p. Vargovi jeho názor na blížiaci sa summit, pre mňa však oveľa dôležitejšia než nadšenie v ružových okuliaroch je otázka bezpečnosti.
Bez akýchkoľvek okolkov priznávam, že sa obávam, aby táto návšteva dvoch bezpochyby významných štátnikov okrem želanej pozornosti médií z celého sveta nepritiahla aj neželaný záujem rôznych teroristických skupín. Niekto by oponoval, veď len nedávno sa v Bratislave konal iný, rozsahom oveľa väčší summit a bezpečnostná otázka bola zvládnutá celkom obstojne. Sám som zažil v posledných rokoch na vlastnej koži aj summity v Prahe a opatrenia, ktoré mali zabezpečiť bezproblémový priebeh neboli tak celkom v poriadku.

Tentokrát sú karty radikálne otočené o 180 stupňov. Namiesto stoviek rôznych účastníkov to budú 2 kontroverzne postavy dnešnej svetovej politiky. Prezident Bush vedie otvorenú vojnu voči terorizmu, nepriateľov má viac ako dosť, aj tá najmenšia teroristická bunka kdekoľvek na svete by si z neho rada spravila svoj ciel. Prezident Putin je z tohto pohľadu takmer baránok, nepriateľov má požehnane aj on.

Nie som naivný, obidve strany majú svojich ľudí, viac či menej utajených na našom území už dlhšiu dobu. Ale aj tretia strana sa môže pripravovať v tichosti, ale o to dôkladnejšie.

Nepochybujem, že s blížiacim sa 24. Februárom 2005 sa tu udomácnia agenti FBI, CIA, rovnako tak z partnerskej organizácie druhej strany. Budú ich tu stovky a ako slabý odvar sa im budú pokúšať s priškrtenými rozpočtovými možnosťami konkurovať SIS a VOS, aby ich ako na maškarnom bále dopĺňali policajti.

Verím, že miesto konania summitu bude zabezpečené z každej strany, nečudoval by som sa, ak by boli jednotlivé zložky rozmiestnené ako potkany aj v kanalizácii.

Kto mi však zaručí, že o zopár kilometrov vedľa nezaútočí nejaký fanatik na civilné obyvateľstvo len kvôli tomu, že tento summit sa koná práve u nás?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Slovensko sa rozdelí. Čo bude nasledovať po plošnom testovaní?

Mestá chcú o ďalšom testovaní ešte rokovať.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

ĽSNS: Hodnotová bitka o sedem miliónov

Možno sa ich za tie peniaze aspoň zbavíme.


Už ste čítali?