Sociálna Poisťovňa: Občiansky preukaz? Ďakujeme, nepotrebujeme...

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 15.5.2005 o 9:01 | Karma článku: 8,67 | Prečítané:  2932x

Prednedávnom som navštívil pobočku Sociálnej poisťovne v KE, potreboval som nahlásiť jednu zmenu. Musel som vyplniť tlačivo, ale to, čo nasledovalo ma prekvapilo...

Našťastie som nemusel čakať, nik na danom oddelení a pod mojím písmenkom nebol, čo ma potešilo, tak som s úsmevom vstúpil do miestnosti. Naskytol sa mi obraz na pracovníčku SP, ktorá veselo telefonovala a riešila si v práci súkromné veci, aspoň čo som mohol postrehnúť z úryvku telefonátu. Nech, veď veľa práce nemala, tak ma to už ani neudivilo. Je nutné pochváliť ju, sotva ma zaregistrovala, ukončila hovor a venovala sa mi.

Ak sa teda venovaním sa stránke dá nazvať spôsob odpovedí v zásade veľmi stručných, ale dostatočných na to, aby som pochopil, že mám vyplniť jedno tlačivo a podpísať ho. No čo už, bolo neskoré popoludnie, už sa od rána nahovorila dosť.

Podal som jej tlačivo, mierne ma pokarhala, že som nezaškrtol ešte 3 krížiky pri voľbách, ktoré sa ma týkajú, veď predsa to tlačivo vypĺňam každý deň, no nie?

Už som sa ponáhľal vybrať z vrecka peňaženku a z nej občiansky preukaz, pričom som pani povedal, že jej ho hneď dám. Reakcia ma zarazila:

"Nemusíte, ja ho nepotrebujem, ja mám všetko v počítači..."

Nepoviem, keď v mojej banke sa nemusím preukazovať OP, pretože ma moja banková poradkyňa pozná, tak je všetko v poriadku, ale túto pani som videl prvý krát v živote a istotne aj ona mňa!

Čo ak by som prišiel nahlásiť zmenu v úmysle niekomu uškodiť???

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Boj o moc, ambície a pomsta. Kauza STU

Čo sa to dialo na Slovenskej technickej univerzite.


Už ste čítali?