MOJSEJOVCI: Kde končí ľudská chamtivosť?

Autor: Štefan 'Dominik' Sabo | 14.5.2005 o 11:33 | Karma článku: 8,14 | Prečítané:  2819x

O tom, že celý projekt reality show Mojsejovci je veľmi dobrý biznis pre všetky zúčastnené strany asi nemusím nikoho z Vás presviedčať.

Zisky z SMS hlasovania sa pohybujú v horibilných čiastkach, príjmy z reklamy niekoľkonásobne pokryjú náklady, vrátane odmeny pre víťaza tejto show. Album M-12 je len ďalší produkt na zvýšenie marketingovej efektívnosti programu. Nad týmto sa asi nie je ani potrebné zamýšľať, nikto, ani TV Markíza, ani Mojsejovci, či JAMFILM1999 nie sú charitatívnou organizáciou, sú to komerčné subjekty. Kauzy, ktoré vychádzajú na povrch ohľadne volania na audiotextové linky v rámci živého vysielania však teraz nechajme bokom.

Nebudem sa hrať na to, že tento program si ani náhodou nepozriem, aj keď po zhliadnutí úvodných častí som takto mal v úmysle fungovať. Áno, pozriem si ich, dokonca som si zvykol, cestou vo vlaku na mojom PDA pozrieť Live Webcam (nie je to veľmi výstižné, keďže do streamu šiel normálny zostrih zo všetkých 35 kamier nainštalovaných v dome), veď prečo nie.

Čudoval som sa, keď za posledný týždeň takmer nepretržite upozorňovali na existenciu Live Webcam a možnosti pozrieť si, čo sa deje v dome takmer nonstop. Braňo robil veľkú reklamu, že my, obyčajní chudáci diváci si môžeme prostredníctvom internetu pozrieť krst ich spoločného CD. Zdalo sa mi to už príliš podozrivé.

Vo štvrtok na všetkých čakalo jedno milé prekvapenie:

LIVE WEBCAM spoplatnili, spôsob spoplatnenia je cez spätnú SMS správu s kódom, spoplatnenú 40,- Sk bez DPH, alebo tento kód získate zavolaním na audiotextové číslo so sadzbou 54,- Sk s DPH za minútu. Za takýto príspevok Vám veľavážene dovolia sledovať život v dome, akurát, že iba na 60 minút, podozrivo sľubujú, že ak dôjde k prerušeniu spojenia, Vám ostávajú Vaše neminuté minútky (zdá sa mi to, alebo to zase zaváňa možnosťou vyhovárať sa ne nejaké nepredvídané technické problémy?)

Ak by niekto, kto doteraz sledoval tento streaming chcel obísť túto situáciu zadaním pôvodnej IP adresy, odkiaľ bežal, má smolu, adresa bola zmenená.

Nesnívam, žijeme v dobe trhového kapitalizmu, ale z krokov, ktoré čím ďalej tým viac volia tvorcovia relácie mám pocit, že je to len kopa "nenažrancov", ktorí sa naozaj nezastavia pred ničím, jediný bod, ktorý vidia na konci svojej cesty je zisk, za každú cenu, veď nejako je nutné vyrovnať pokutu, ktorú dostali za túto reláciu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Boj o moc, ambície a pomsta. Kauza STU

Čo sa to dialo na Slovenskej technickej univerzite.


Už ste čítali?